„ŚWIAT PEŁEN EMOCJI”

Psychologiczne warsztaty zimowe

LOKALIZACJA - SP nr 1 w Komornikach

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku świetną zabawę w czasie wolnym od zajęć szkolnych, a jednocześnie pragniesz pomóc mu nabrać pewności siebie, ułatwić nawiązywanie relacji z rówieśnikami, wzmocnić jego myślenie twórcze, pamięć i koncentrację, rozwinąć jego inteligencję emocjonalną, ten trening będzie strzałem w dziesiątkę!
PLAN TYGODNIA:
Dzień I
Pierwszy dzień zajęć przeznaczamy na integrację grupy. Dbamy tym samym o to, by każde dziecko czuło się pewnie, bezpiecznie i swobodnie wśród rówieśników. Dzięki temu, nasi młodzi uczestnicy chętniej angażują się w proponowane aktywności, częściej zadają pytania, czerpią radość z działania, rozwijają się i efektywniej przyswajają nabywane umiejętności.
Dzień II
Pokój Zagadek "Escape Room" - rozwiążemy ciekawe zagadki, poznamy swoje mocne strony, postawimy na współpracę i komunikację w grupie .
Dni III-V
Teatr Emocji - dzieci własnoręcznie wykonają laleczki (grafika powyżej tekstu) i rekwizyty niezbędne do stworzenia mini-teatrzyku, nauczą się ról, by w ostatnim dniu wystawić sztukę przedstawiającą świat emocji.
Co rozwijamy:
- kompetencje emocjonalno – społeczne (świadomość własnych stanów emocjonalnych, potrzeb, rozumienie uczuć wyrażanych przez innych, radzenie sobie w sytuacjach stresujących, postępowanie w zgodzie ze sobą, ale też respektując normy społeczne, poczucie własnej wartości, umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji społecznych, asertywność, umiejętność współpracy z innymi)
- twórczość, która jest naturalną zdolnością każdego dziecka, ale często jest spychana na dalszy plan, pomijana podczas codziennych obowiązków szkolnych,
- koncentrację uwagi i pamięć, czyli kluczowe zdolności poznawcze umożliwiające podejmowanie i realizowanie wyzwań edukacyjnych.
Jak pracujemy:
Podczas warsztatów dzieci nabywają nowe kompetencje i rozwijają te już posiadane, poprzez doświadczanie. Oznacza to, że biorą udział w wielu ćwiczeniach, po których następuje wspólna rozmowa, analiza i zrozumienie tego, co się wydarzyło.
Uczestnicy pracują indywidualnie, w parach i małych grupach.
Uczestnicy:
Dzieci z klas 1 -3.
Liczba uczestników w grupie to maksymalnie 8 osób.
Prowadząca:
Psycholożka, psychoterapeutka i Trenerka Zdolności Poznawczych Magdalena Lizik
Terminy warsztatów i koszt:
30.01.2023 - 03.02.2023  w godzinach 9.00-11.00
Koszt: 400 złotych
Co zapewniamy:
Wszelkie materiały plastyczne niezbędne do udziału w ćwiczeniach ... i SUPER ZABAWĘ!
Zapisy telefoniczne:
506 355 380